De advertentie Timberjack 1110 forwarder te koop bij opbod is verkocht en levert geen zoekresultaten op.
Soortgelijke advertenties
Verkocht
1/72
Merk:
Timberjack
Model:
1110
Type:
forwarder
Jaar:
2001
Werkuren:
26313 m/u
Laadvermogen:
12200 kg
Totaalgewicht:
27000 kg
Standplaats:
Zweden Karlstad
Datum van invoering:
8 mei 2024
Voorraad ID-nummer dealer:
1938714
Veiling:
1
Einddatum:
2024-05-15 10:52
Beschrijving
Afmetingen:
lengte - 9 m, breedte - 2.74 m
Motor
Vermogen:
155 PK (114 kW)
Brandstof:
diesel
Versnellingsbak
Type:
handgeschakeld
Conditie
Conditie:
gebruikt
Läckage förekommer
Värmaren fungerar då och då
AC defekt
Kabelbrott till tankmätaren
Rost, repor och bucklor förekommer
Sliten stol och armstödKommentar från nuvarande ägare:Har ägt den i 15 år och den har fungerat mycket bra.
Banden och kedjor har ca 70% kvarGenomförda reparationer:Nya däck och slangar 2024-04
Midjan renoverad ca 2019, nya lager.Service:Service har genomförts de senaste 12 månaderna i egen regiKommentar om service:Senast hösten 2023
Motorolja och filter
Antal nycklar: 2 (1 start och en dörrnyckel)
Antal drivande hjul: 8 st
Däckdimensioner: 600/55-26,5
Kran: Timberjack Loglift
Räckvidd: 8,5 m
Grip: HSB 025 grip
Fordonsstatus: Avställd
Senaste godkända besiktning: 20010228
fordonslängd: Ca 9,5 m
Registrerad hos Transportstyrelsen
CE-märkt
Rotator
Hydraulsystem
AC Defekt
Dieselvärmare Defekt
Påfyllnadspump hydraulolja
Brandsläckningssystem
Redskap
HSB 025 grip
Snabbfäste sit right connect
Band 3 st
Kedjor